نیازمندی به همفکری و مشاوره در آموزش یادگیری زبان انگلیسی برای همه مقاطع، پژوهشی و علمی تحصیلات تکمیلی، در نگارش پروپوزال ها، پایان نامه ها و مقالات برای دانشجویانی که اولین تلاش های خود را در زمینه کارهای پژوهشی آغاز کرده اند امری طبیعی و لازم است.

در کنار کارهای درمانی و آموزشی در کلینیک مشاوره و روانشناسی، هدف ما در این مجموعه کمک به دانشجویان و پژوهشگرانی است که تمایل دارند کارهای تحقیقی شان را خودشان به کمک مشاورین ما به انجام برسانند. هدف ما توانمندسازی شما در نگارش مقالات و پایان نامه ها توسط خودتان است.

تحلیل داده های آماری فصل چهارم پایان نامه ها و مقالات به کمک نرم افزارهای آماری، آموزش نرم افزارهای تخصصی به شما، کمک به شما در نظم دهی به افکارتان جهت تنظیم موضوع پایان نامه ها و مقالات و ارائه مشاوره های منظم و پیگیرانه طی انجام کارهای تحقیقی از جمله فعالیت هایی است که در این مجموعه توسط مشاورین و متخصصین این امر برای شما فراهم آمده است.

مشاوره فرآیندی آموزشی است که به رشد شخصیت فرد می‌انجامد. مشاوره رابطه‌ای هدف‌دار و پویاست که مراجع را در خودشناسی و تصمیم‌گیری مناسب و برآوردن نیازهایش یاری می‌دهد.

به طور خلاصه مراجع از طریق گفتگو با مشاور در یک جو مملو از تفاهم، خود را بهتر و بیشتر می‌شناسد، چگونگی تصمیم‌گیری را می‌آموزد و سرانجام راه‌حلی برای مشکلش پیدا می‌کند.

مشکل مراجع ممکن است در زمینه‌های عاطفی، ذهنی، اجتماعی، اخلاقی، تحصیلی، خانوادگی یا شغلی باشد. مشاور باید محیطی مملو از درک، همدلی و تفاهم ایجاد کند تا مراجع احساس آرامش و امنیت کند و مسائل خود را صادقانه بازگو کند.

از این رو در مشاوره اولاً برقراری تعامل و رابطه مداوم و هدف‌دار بین مشاور و مراجع ضروری است، ثانیاً هدف غائی، اتخاذ تصمیمی منطقی و معقول است که با نیازها و امکانات شخصی و اجتماعی مراجع سازگار باشد.