وب‌سایت نیک پندار به‌عنوان زیرمجموعهٔ آموزشی هولدینگ نیک پندار از سال ۱۴۰۱ شروع به فعالیت کرد. ایده‌ی وب‌سایت نیک پندار با آشنایی محمد محمدی پور با تل بن شهر استاد دانشگاه هاروارد و زمینه روانشناسی مثبت در ذهن ایشان شکل گرفت. بعدتر با اتمام نگارش کتاب روانشناسی مثبت و انتشار آن (توسط دکتر محمدی پور) این ایده شکل جدی‌تری به خود گرفت.

در آغاز وب‌سایت نیک پندار به‌صورت یک پروپوزال با دکتر سردار نطاق معاونت پژوهشی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) و دکتر مهدی فاطمی رئیس مرکز آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه تهران به‌صورت جداگانه مطرح شد. با نظر لطف این عزیزان و با برگزاری جلسات مختلف ابعاد متفاوت طرح موردبررسی قرار گرفت و ایده‌ی طراحی اولین وب‌سایت آموزش مثبت و اولین مرکز آموزش محتوا محور زبان انگلیسی در ایران شکل جدی‌تری به خود گرفت.

 با گذر زمان مجموعهٔ اطلاعات و تحقیقات دکتر محمدی پور بر روی بیزینس پلن این طرح تکمیل‌تر شد و با آشنایی ایشان با مجموعهٔ شباویز و درنهایت مجموعهٔ لیسیانتوس طرح وب‌سایت نیک پندار جامه‌ی عمل به خود پوشاند.

امید است این مرکز آموزشی گامی مؤثر در جهت ارتقا سطح آموزش زبان انگلیسی در ایران برداشته و بر مطالعات آموزش مثبت در ایران تأثیر بسزایی را داشته باشد و خود زمینه‌ساز مطالعات بیشتر و گام‌های مضاعف درزمینهٔ آموزش مثبت و آموزش زبان انگلیسی شود.